Halloween på gång…

Publicerad: 2021-10-29

Halloween på gång…

Elevkåren förbereder årets halloween-fest i samarbete med Fabrik 38, ungdomsgården i Hagalund. Välkomna fredag 29 oktober!

Permalink


Publicerad: 2021-10-20

Skolfotografering på Psykologigymnasiet

Idag var det skolfotografering på skolan inklusive spex-bilder. Våra kreativa och roliga elever fick fritt spelrum för olika teman! Bland annat hade vi pilot, flygvärdinna och passagerare i 1:a klass.

Permalink


Publicerad: 2021-10-07

Kanelbullens dag på Psykologigymnasiet

Den 4:e oktober var det kanelbullens dag och våra elever festade på bullarna till eftermiddagsfikat!

Permalink


Publicerad: 2021-06-08

Avslutningsföreställning för teater-elever

I slutet av maj var det dags för avslutningsföreställningen på teater-inriktningen. Man blir glad och imponerad av våra duktiga elever. Tack för föreställningen som heter “Berättelser från Olympen” och består av fem akter: Stridsäpplet, Pandora, Echo och Narkissis, Hades och Persefone, Eros och Psyke. 

Nedan lite bilder från denna kväll:

Permalink

Sök inlägg

Kategorier

Dela inlägget